NASLOVNICA

Vodovod Pavlovac-Vrebac biti će završen ove godine!

Zbog izraženog interesa vrepčana za informacijama oko nastavka izgradnje vodovoda zamolili smo za interview tehničkog direktora Usluge d.o.o. g. Milu Uremovića, koji nam je odgovorio na aktualna pitanja; interview donosimo u nastavku:

PITANJE: Kada se očekuje nastavak radova na izgradnji vodovoda i po kojoj dinamici planirate završiti ovu investiciju?
ODGOVOR: Nastavak radova očekujemo ovog proljeća, ali nemamo konkretan datum s obzirom da se sredstva osiguravaju preko Ministarstva gospodarstva i još nije sklopljen Ugovor o financiranju. Očekujemo da će se osigurati sva potrebna sredstva da se investicija dovrši u ovoj godini, iako bi po Okvirnom sporazumu ovo bila tek druga godina realizacije od ukupno četiri.

PITANJE: Vrepčani su prošle godine uputili peticiju na Uslugu d.o.o. tražeći da se izvede još cca 2.000 m1 cjevovoda, obzirom da aktualni projekt vodovoda nije obuhvatio cjelokupno područje sela, u što ste se i sami uvjerili obilaskom sela. Kada namjeravate realizirati ovaj zahtjev?
ODGOVOR: Taj zahtjev nećemo moći realizirati u ovoj godini s obzirom da nema projektne dokumentacije, potrebnih dozvola za građenje, niti osiguranih financijskih sredstava. Ovom prilikom još jednom izražavamo žaljenje što i spomenutih 2 km nije uključeno u projekt koji je u realizaciji.

PITANJE: Po kojoj proceduri i uz koju cijenu će se vrepčani moći priključiti na vodovodnu mrežu?
ODGOVOR: Procedura je slijedeća: Vlasnici građevina podnose zahtjev za priključenje u Uslugi d.o.o. kojem prilažu građevinsku dozvolu ili potvrdu Ureda za katastar iz koje je razvidno da je građevina zabilježena u katastarskom operatu prije 15. veljače 1968. godine. Obrazac zahtjeva popunjava zaposlenik Usluge d.o.o. Nakon toga provodi se potrebna procedura od 15-ak dana koja završava sklapanjem Ugovora o priključenju na vodoopskrbni sustav Grada Gospića i uvjetima i načinu održavanja priključka.
Cijena priključka: Oko 4.000,00 kn Uslugi d.o.o. za radove na izvođenju priključka, te oko 2.000,00 kn u gradski proračun kao naknada za priključenje prema važećim propisima. Ovo vrijedi za obiteljske kuće, profile priključka od ¾'', udaljenost priključka do 12 m od glavnog cjevovoda i ako sam korisnik izvede potrebne zemljane radove i izgradi vodomjerno okno.

PITANJE: Obzirom na veliku sušu koja Vrebac i naročito stočare iznimno pogađa, na koji način se, do dovršetka vodovoda, može osigurati opskrba vrepčana vodom? Kako se može regulirati korištenje javne česme a da se ne smatra prekomjernim korištenjem i zloupotrebom?
ODGOVOR: Vodoopskrba će se osigurati kao i do sada preko izljevnog mjesta koje smo postavili upravo u toj namjeni. Prekomjerno korištenje i zloupotrebu spriječit ćemo postavljanjem vodomjera i povremenom kontrolom potrošnje, a također ćemo dogovoriti s Mjesnim odborom praćenje korištenja i definirati količine koje ćemo smatrati opravdanima u određenoj situaciji i usklađivati ih s mogućnostima vodoopskrbnog sustava u određenom razdoblju.

Ažurirano Srijeda, 04 Travanj 2012 17:06