MJESNI ODBOR VREBAC

Vrebac, Pavlovac Vrebački, Zavođe Vrebačko, Selište Vrebačko

 • Povećaj slova
 • Resetiraj
 • Smanji slova
NASLOVNICA

Kriv sam!

E-mail Ispis PDF

 

Svjestan činjenice da moja malenkost nije dostojna polemizirati s tako značajnom  institucijom kao što je Društvo Vrepčana i prijatelja Vrepca ipak se drznuh oglasiti na njihovo reagiranje povodom mojeg uratka o usnulim Vrepčanima ne bi li bar malo okaljao grijehe koje počinih neopravdano prozivajući Društvo. U ime  Upravnog odbora Društva obratio mi se je , kako to uobičajeno radi, biranim  riječima Milan Bogdanović.  Vjerujem da  bi se on meni obratio i kao predsjednik toga Društva kada bih ja bio dostojan te časti.

Analizirajući  moj članak M.B.  navodi da je "sadržaj napisa prilično kompleksan" što bi nakon njegove očigledne stručne, svestrane i temeljite analize moglo značiti da je složen, zamršen, zapleten, ukratko cjelokupan.    Ponukan kompleksnošću navodi da će odgovor biti "prilično zahtjevan" jer je "etiketirano naše Društvo sa obilježjem inkriminiranosti".  Moje dugogodišnje pravničko iskustvo nije dovoljno za tumačenje ovih  mudrih pravnih kvalifikacija pa ću morati potražiti dodatna tumačenja od pravnih eksperata Društva.

Govoreći o formiranju Društva M.B. navodi da su  2004. godine "dotični građani osnovali ovu zavičajnu udrugu". Priznajem da sam bio među tim "dotičnim građanima" koji imaju svoje ime i prezime, ali Predsjedniku nije baš drago da se osim njegovog  imena i prezimena pojavljuju imena nekih  dotičnih građana. Pripremio sam tekst Statuta i izvršio registraciju Društva, te za predsjednika predložio  Milana Bogdanovića. Bilo je i drugih prijedloga, ali sam uspio nagovoriti dotične građane da upravo Milan Bogdanović postane prvi i skoro pa stalni predsjednik Društva.

Priznajem i svoje manjkavo znanje o vjeri i Crkvi. Mislio sam da vjerske obrede organizira Crkva, ali me tog neznanja  osvijesti M.B. koji me poduči da to radi Društvo. Podučio me je M.B. i da "smo" Pokrov Presvete Bogorodice "nazvali Pokrovitelj umjesto Pokrov, čisto iz žargonskog razloga, dajući mu time na važnosti...". Za očekivati je da će i ubuduće M.B. iz žargonskih razloga  doprinijeti unapređenju i obogaćivanju vjerske terminologije.

Potpuno je u pravu M.B. navodeći da je "Cetina klevetanjem naštetio časti i ugledu našeg Društva, ali ne samo njemu, već i svim subjektima u suradničkom lancu. To nije prvi puta da Cetina kleveće naše Društvo i da ga na drugi način provocira. To je njegova bolest, kao čelnog frakcionaša grupe, koja je postojala u našemu Društvu, a zbog čega su ga morali napustiti, s čime se očigledno Cetina ne može pomiriti".

Teško je i nezahvalno upustiti se u polemiku s ovako argumentiranim činjenicama, koje pokazuju uz  zavidno pravničko i medicinsko znanje M.B. koji me nazva bolesnim, pa bih ga molio za što precizniju dijagnozu moje bolesti kako bih se odmah mogao početi liječiti. Priznao bih i da sam nanio štetu  brojnim "subjektima u suradničkom lancu", ali nikako da shvatim tko je tu subjekt, što tu čini suradnički lanac i tko je u njemu (po)vezan.

Čast mi je da me je  sveprisutni M.B. proglasio čelnim frakcionašem grupe koju je tadašnji (i sadašnji predsjednik Društva Milan Bogdanović) eliminirao iz Društva. Istina je da se nisam slagao s demokratskim metodama Predsjednika, koji je pretjerivao u uvažavanju drugačijih stavova umjesto da čvrstom rukom vodi povjerenu mu instituciju. Tako je na krajnje  demokratski način zabranio  glasilo Društva "Vrebačke staze" koje sam se drznuo uređivati i pisati, a da po svoje mišljenje nisam išao kod Predsjednika. Uvidjevši da unatoč formiranju frakcionaške grupe nisam dostojan člana Društva samoisključio sam se iz institucije čijem djelovanju nisam bio dorastao. To je učinila i manjina od 20-ak članova ostavivši većinu od 10-ak članova da nastave svijetle tradicije Društva koje o Vrepcu vodi i "demografske brige" !.

Nadam se da je iz ovog odgovora na opravdane zamjerke mojem tekstu vidljivo da se kajem, da opozivam svoje klevete i objavljujem ispriku kao što je svojim stihovima   pjesnik Dobrica Erić  priznao krivnju svojim tužiocima, sucima i dželatima: "Kriv sam što sam neko, a ne niko i netko. Kriv sam što jesam, a treba da nisam. Kriv sam odavno što stojim uspravno i gledam u nebo, umjesto u travu".

Svoj veliki grijeh i krivnju htjedoh ispraviti najvećom kaznom, ponovnim učlanjenjem u Društvo, ali sam obaviješten da je svih 11 mjesta za Vrepčane i njihove prijatelje u tom društvu popunjeno. A i tko bi u tako zdravom Društvu primio jednog bolesnika koji ne vodi demografske brige i ne zna da to Društvo ima  pravo iz žargonskih razloga  mijenjati naziv hramovske  i seoske slave što poučno pokazuje i žargonski  plakat toga i takvoga Društva.

Prilog: Plakat

 

Nikola D. Cetina

Attachments:
Download this file (Plakat (foto).jpg)Plakat (foto).jpg[ ]Administrator2279 Kb
 

Vrebački motivi

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Statistika


Posjetitelji danas:57
Posjetitelji jučer:94
Posjetitelji ukupno:231362

Posjetitelji

Trenutno aktivnih Gostiju: 18