NASLOVNICA

Ubuduće jeftiniji vodovodni priključak!

Vrepčane će sigurno zanimati da će ubuduće troškovi za vodovodni priključak biti značajno niži.

Naime, Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o financiranju vodnog gospodarstva (NN 56/2013 od 10.05.2013.g.) ukinuta je naknada za priključenje koja je bila izvorni prihod jedinica lokalne samouprave, u ovom slučaju Grada Gospića (... a koja u Gradu Gospiću iznosi 1.949,00 Kn). Ova promjena postati će važeća donošenjem odgovarajuće gradske Odluke, o čijem donošenju za sada nemamo pouzdanih nagovještaja. Za nadati se da će to biti uskoro, obzirom da je već niz jedinica lokalne samouprave postupio po ovom Zakonu i ukinuo navedenu naknadu.

Za detaljnije informacije upućujemo vas na link TEB-Poslovno savjetovanje:  http://www.teb.hr/propisi-i-informacije/sto-je-novo/2013/zakon-o-izmjenama-i-dopunama-zakon-o-financiranju-vodnoga-gospodarstva-(nar-nov,-br-5613).aspx

Preostati će, dakle, plaćanje troškova radova na priključenju koje Usluga d.o.o. okvirno procjenjuje na cca 4.100,00 Kn i koji se, prema posljednjoj informaciji, moraju platiti jednokratno.

Nadamo se da će Usluga d.o.o. ipak omogućiti obročno plaćanje (6-12 mjeseci) što bi doprinijelo povećanom interesu za priključivanje na vodovod. Vjerujemo da razloge za takvu odluku odgovorni mogu pronaći u svrsi korištenja upravo izgrađenog vodovoda i povećanom prihodu od potrošnje vode, kao i u razumjevanju nezavidne materijalne situacije vrepčana koji preživljavaju uglavnom od mirovina.

Ažurirano Četvrtak, 08 Kolovoz 2013 14:14