NASLOVNICA Akcije LD Jadova podnijelo zahtjev za obnovu Društvenog doma

LD Jadova podnijelo zahtjev za obnovu Društvenog doma

Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva iz Pule koja u okviru mreže Zaklada pokriva područje Ličko-senjske županije raspisala je 19.08.2013.g. natječaj za projekte udruga "Društveni kapital zajednice" (link: http://www.civilnodrustvo-istra.hr/index.php?id=440 ) kojim se želi kroz podržavanje aktivnosti udruga osnažiti lokalne potencijale, smanjiti društvenu isključenost i siromaštvo i poticati održivi razvoj lokalne zajednice.

Ovim natječajem odabranim projektima, a u svakoj županiji koju pokriva Zaklada odabrati će se dva projekta, dati će se financijska podrška u iznosu od 25.000 do 40.000 Kn.

Na natječaj se prijavilo Lovačko društvo "Jadova" koje djeluje u Vrepcu sa programom daljnje obnove Društvenog doma u Vrepcu tražeći maksimalni iznos potpore. Programom je predviđeno da članovi LD i građani kroz dobrovoljni rad doniraju daljnjih 45.000 Kn. Ukupnim planiranim sredstvima obnovila bi se elektro instalacija, postavila krovna limarija, saniralo vanjsko stepenište, sanirali i okrečili zidovi, nabavio minimalni inventar za dvoranu te uredio okoliš, odnosno memorijalni dio Gradine čime bi se ukupni lokalitet konačno mogao smatrati obnovljenim i u cjelosti bio u funkciji potreba građana.

Rezultati natječaja očekuju se do kraja godine.

Podsjećamo da je ova Zaklada još 2010.g. donirala 15.000 Kn kojima su nabavljeni i ugrađeni prozori na katu Društvenog doma.

Ažurirano Nedjelja, 06 Listopad 2013 06:14

Posjetitelji ukupno:196254