NASLOVNICA

Neopravdano naplaćena "naknada za priključenje" biti će vraćena!

Kao što smo i najavili, Odlukom o priključenju na komunalne vodne građevine Grada Gospića od 02.10.2013.g. formalno su stvoreni uvjeti da se "naknada za priključenje" bez koje uplate se nisu mogli priključiti na vodovod - vrati uplatiocima. To nam je i potvrđeno u Gradskom upravnom odjelu za komunalnu djelatnost, stanovanje, graditeljstvo i zaštitu okoliša.

U Članu 14. navedene Odluke navodi se:

Obveznici plaćanja naknade za priključenje koji su platili naknadu za priključenje temeljem Ugovora o priključenju, a koji su doneseni nakon stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o vodama ("Narodne novine" broj 56/13.) i Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o financiranju vodnog gospodarstava ("Narodne novine" broj 56/13.) imaju pravo na povrat naknade za priključenje od Grada Gospića.
Obveznici plaćanja naknade za priključenje, koji nisu platili naknadu za priključenje, a na temelju Ugovora o priključenju donesenog u razdoblju iz stavka 1. ovog članka, oslobađaju se od obveze plaćanja iste."

Stoga, svaki uplatilac ove naknade nakon 18.05.2013,g, treba da podnese zahtjev Gradu Gospiću i zatraži povrat uplaćenih sredstava uz navođenje Ugovora koji je sklopio sa Uslugom d.o.o., svog OIB-a i tekućeg računa.

To je svakako dobra i očekivana vijest za vrepčane, iako je nejasno zbog čega se inzisztiralo na uplati ove naknade u trenutku kada se znalo da je Zakonom ukinuta. Nepostojanje gradske Odluke samo je formalni razlog za koji se moglo pronaći neko racionalno rješenje, a i ta Odluka uostalom mogla je biti donesena znatno ranije. Na ovaj način Grad je pokazao da nije senzibiliziran na probleme građana kojima su uz to neopravdano stvoreni nepotrebni troškovi. Isto tako, umjesto da građani podnose Zahtjev za povrat sredstava Grad ih je nakon donošenja Odluke mogao pismeno obavijestiti o tome i zatražiti uplatne račune za povrat novca.

Ažurirano Utorak, 29 Listopad 2013 07:05