NASLOVNICA Српска народна читаоница и књижница у Врепцу Poziv donatorima za prikupljanje sredstava za obnovu Društvenog doma u Vrepcu

Poziv donatorima za prikupljanje sredstava za obnovu Društvenog doma u Vrepcu

Kao što je već objavljeno, Odlukom Upravnog odbora Društva od 14.09.2017.g. pokrenut je

PROGRAM OBNOVE DRUŠTVENOG DOMA U VREPCU

Odlukom je prihvaćena predračunska vrijednost ulaganja od 597.500 Kn (79.700 €, po tečaju 1 € = 7,50 Kn), izvori financiranja i dinamika realizacije, a osigurano je i redovno izvještavanje javnosti o toku realizacije Programa.

Kao izvori financiranja uglavnom su predviđena proračunska sredstva u Republici Hrvatskoj te u podjednakim iznosima sredstva stranih fondova i institucija kao i donacije domaćih i stranih pravnih i fizičkih osoba, uz obavezu da se redovno rebalansom usklađuje plan prikupljanja sredstava sa tekućim ostvarenjem.

U međuvremenu podnesen je zahtjev za dodjelu sredstava Minstarstvu kulture RH temeljem raspisanog natječaja, a u pripremi su zahtjevi jedinicama lokalne i regionalne samouprave kako bi se sredstva u tim administrativnim jedinicama planirala u proračunu za 2018.g., uz praćenje ostalih mogućnosti u RH koje će biti na raspolaganju.

Posebno se prati mogućnost natjecanja za sredstva za financiranje kulturnih potreba iz Republike Srbije kao i mogućnosti donacija drugih stranih država preko njihovih ambasada u RH, kako bi se pravovremeno prikupila potrebna dokumentacija i podnesli zahtjevi za sufinanciranje Programa.

Ovim ujedno pozivamo donatore, pravne i fizičke osobe u Republici Hrvatskoj i inozemstvu da se sa svojim prilozima uključe u prikupljanje sredstava, doznakom na žiro-račun Društva koji se vodi kod Privredne banke Zagreb: IBAN računa – HR37 2340 0091 1108 7819 2 sa svrhom uplate „Obnova Društvenog doma u Vrepcu“.

Planirano je da se sredstva prikupe do 01.06.2018.g., a da se izgradnja, opremanje kao i ostali tehnički poslovi završe do 31.12.2018.g..

Za realizaciju Programa zadužen je Upravni odbor Društva, a detaljnije informacije o Programu obnove Društvenog doma u Vrepcu dostupne su u izvodu Elaborata u prilogu ovog teksta.

Napomena:

Elaborat "Program obnove Društvenog doma u Vrepcu" autor je donirao Društvu.

U mail-u upućenom članovima Upravnog i Nadzornog odbora autor je naveo:

Rad na izradi Elaborata u vrijednosti od 20.000 Kn doniram Društvu „Srpska narodna čitaonica i knjižnica u Vrepcu“ sa nadom da ćemo ga zajedničkim snagama realizirati planiranom dinamikom na dobrobit društvene zajednice i svih nas koji se osjećamo Vrepčanima i koji dijele naše ljudske i moralne vrijednosti.

Ažurirano Nedjelja, 03 Studeni 2019 20:28