NASLOVNICA Српска народна читаоница и књижница у Врепцу Održan sastanak Upravnog odbora i Uprave za dijasporu u Beogradu

Održan sastanak Upravnog odbora i Uprave za dijasporu u Beogradu

Poštovani članovi i mještani Vrepca

Želimo podijeliti sa Vama da je danas (2.3.2021.g.) u Beogradu održan sastanak u upravi za dijasporu sa g. Rastkom Jankovićem, zamjenikom Arno Gujona. Teme razgovora bile su podrška uprave za dijasporu SNČK u Vrepcu. Podrška se odnosi na sve vrste pomoći, a na čiji konkurs će se SNČK prijaviti. Prijedlog je da nam se pruži tehnička pomoć, kao i da budemo stalni član Narodne biblioteke u Beogradu, kako bi svake godine dobili jedan zavidan broj novih naslova knjiga i obogatili čitaonicu. Također razgovor je vođen i u smislu pomoći u organizaciji kulturnih događaja, kao i eventualne pomoći u sanaciji Doma u Vrepcu.

Ovom prilikom pozivamo i sve zainteresovane da se učlane u našu čitaonicu. Prosto je. Zajedno smo jači.

Gosp.Rastko nije krio oduševljenje našim radom i zalaganjem za očuvanje nacionalnog identiteta  i kulturnog naslijeđa u Vrepcu i Lici uopšte. Zahvaljujemo se ovom prilikom i nadamo se dobroj budućoj saradnji u svim mogućim segmentima, a posebno u promociji naše SNČK u svim relevantnim ustanovama u društvu. Također veliku zahvalnost izražavamo i g. Miodragu Linti, predsjedniku Saveza Srba iz regiona, sa kojim smo također imali radni sastanak nekoliko dana ranije, na nesebičnoj pomoći i upućivanju na adrese gdje ćemo, nadamo se, moći ostvariti pomoć u našim namjerama. Svi naši članovi sa prebivalištem u Srbiji mogu nam se javiti i za besplatne novine SSR, Srpsko kolo, koje će također besplatno dobijati na adresu.

Upravni odbor

Ažurirano Četvrtak, 04 Ožujak 2021 11:54