NASLOVNICA Donacije Općenito Vrebac - čišćenje i sređivanje Gradine

Vrebac - čišćenje i sređivanje Gradine

Dobri moji, trebalo je ovu objavu i zera prije, ali slabo se stiže. Rekosmo prošli put da će se ova objava ticati sređivanja gradine i terena oko škole i šterne.Takođe i solidarnosti naših mjestana i odaziv za vreme radova oko stepeništa na Domu. Najprva ideja bilo je prikupljanje novčanih sredstava za detaljno sređivanje Gradine. I kao što znate kada smo uvidili da je stepenište u jako kritičnom stanju odluka je pala da se najprije to sanira. O tome smo detaljno opisali prošli put jedino je ostalo da izrazimo veliku zahvalnost mještanima na odazivu u smislu da su po dogovoru i samo inicijativnom javljanju majstorima za sve dane radova obezbeđivali hranu i piće. Takođe su podržali akciju moralno, pohvalama i fizičkom pomoći. Red je da te ljude i familije ovdje i nabrojimo i veliko hvala. Radi vas mještana koji ste stalno tamo ovo i radimo u nadi da će se nas narod tamo očuvati i sačuvati, samim tim privoliti ostale i mlađe generacije da dolaze.

Hranom i pićem odazvali su se sljedeći mještani:
-Familija Krajnović
-Familija Božić
-Mandarić Petar
-Familija Milekić
-Mandarić Boris
-Novković Rada i Zvonko
-Barać Jovica
-Dragosavac Mica
-Molnar Goran
-Alavanja Radovan
-Familija Dobrić iz Gračaca
-Familija Graovac
-Dragosavac Čile
-Familija Bobić
-Narančić Željko
-Novković Zdravko (pečeno janje) na kraju radova
Izvinjavam se ako sam slučajno nekoga zaboravio, a to je samo zato ako nisam bio trenutno tu.

Gradina je kao što ste vidili već iz slika poprilično sređena i očišćena, ali ne onako detaljno kao sto smo prvobitno zamislili, ali nadam se da će biti i najavljujem:

JOS JEDNA AKCIJA ČIŠĆENJA GRADINE BIĆE 12.10.2019. (SUBOTA). PRIJE PROSLAVE SEOSKE SLAVE POKROVA PRESVETE BOGORODICE KOJI JE DANA 14.10.2019. (PONEDJELJAK).

MOLIMO SVE KOJI ŽELE DA SE ODAZOVU DA DOVRŠIMO POSAO, A TRAVA ĆE IONAKO OPET BITI ZA KOŠENJE. BIĆE JOS POZIVA I INFORMACIJA O OVOME KAO I O PROSLAVI SLAVE OVE GODINE U SLJEDEĆOJ OBJAVI KRAJEM AVGUSTA MJESECA KADA BUDEMO ZNALI SVE DETALJE OKO ORGANIZACIJE.

Uglavnom, najvažnije je urađeno u Gradini opet zahvaljujući mještanima, a sljedeći su  oni koji su učestvovali u sređivanju:
-Božić Dušan
-Božić Miloš
-Bobić Ljilja
-Ćurčić Jovo
-Krajnović Milorad
-Krajnović Bogdan
-Rogović Jovan
-Dragosavac Perica (Mikin)
-Popović Nikola
-Grubić Mirjana
-Molnar Goran
-Cetina Milan
-Mandarić Boris
Hvala svima i nadam se da se vidimo oko Pokrova. Ono što je ostalo da se uradi oko Gradine završio je naš Jovo Sunajko i isplaćene su 2,5 (dvije i po) dnevnice ili 100€ za rad.

Oko škole je trimerom cjeli dan kosio Dušan Basarić  i isplaćena mu je jedna dnevnica od 40€. Dušanu hvala na tome, a i na svemu ostalom što je učinio za nas. Košenje traktorom oko lipe obavio je Pavleković Zvonko i takodje veliko hvala ovom čovjeku kojem nije ništa teško uraditi za selo. Opet valjda nisam nikog izostavio jer su svi jednako radili. Na kraju dana svi prisutni u radovima počašćeni su ručkom (janje) i pićem u iznosu od ukupno 160€ za sve.

Što se tiče groblja, mjestani su bili spremni za košenje kao i svake godine, ali su na poziv taj posao obavili komunalci, a mještani su pokupili i zapalili travu. Ako sam nešto ili nekog izostavio slobodno napišite u komentarima, a slike će reći više od ovoga sto je napisano. Iduća objava će biti u vezi proslave Pokrova ove godine ..... do tad odmarajte, uživajte ..... Kasnije, posa nas opet čeka ..... Zivili .....

Krajnović Bogdan

Download this file (KRAJNOVIĆ BOGDAN_Biografija.pdf)KRAJNOVIĆ BOGDAN_Biografija.pdf[ ]Administrator106 Kb
Download this file (NEKE SLIKE SA GRADINE.pdf)NEKE SLIKE SA GRADINE.pdf[ ]Administrator923 Kb